WAŻNE!

Po zainstalowaniu systemu Windows koniecznie zainstaluj wszystkie aktualizacje zanim podłączysz komputer do sieci Internet. Zalecamy również włączenie zabezpieczeń oraz instalację programu antywirusowego.


TELEFONIA VoIP

Indywidualne informacje i pomoc dotyczącą wybranego pakietu telefonicznego (ceny połączeń, biling, blokady, statystyki itp.) znajdziesz w panelu abonenta.

CZY INTERNET NIE DZIAŁA ZBYT WOLNO?
Czy zasięg Wifi jest wystarczający w całym domu?
Co wpływa na komfort korzystania z internetu przez WiFi?
Stary czy nowy router, jednoantenowy czy wieloantenowy? Jaka będzie różnica i jaki wybrać?
To kluczowa kwestia. Obecne routery, przeważnie czteroantenowe, pracujące w dwóch pasmach (2,4 GHz i 5 GHz), to w porównaniu do standardowego „jednoantenkowca” realny, praktyczny wzrost prędkości nawet 50 razy! Nie teoretycznie a PRAKTYCZNIE!
Zasięg takich routerów to również olbrzymi przeskok jakościowy.

Przy wyborze routera weź pod uwagę czy posiada on porty gigabitowe – jest to opisane w parametrach technicznych routera.
Niezależnie od tego czy masz stary router czy nowy, bardziej wydajny - bardzo ważną rzeczą jest jego umiejscowienie:
– wokół anteny/anten powinna być wolna przestrzeń. Nie opieraj ich o ścianę, doniczki i inne przedmioty;
– unikaj stawiania routera koło przedmiotów metalowych lub zbiorników z wodą (np. akwarium), które tłumią fale radiowe. Nie umieszczaj routera w sąsiedztwie np. kuchenki mikrofalowej czy kserokopiarki;
– nie ustawiaj za przedmiotami, nie chowaj za monitorem, nie zamykaj w szafce;
– jeśli to możliwe umieszczaj w centralnej części domu lub pomieszczeniu w którym przeważnie korzystacie z WiFi;
– jeśli router pracuje w dwóch pasmach, korzystaj z pasma 5Ghz dla urządzeń pracujących bliżej routera a z pasma 2,4 GHz w oddalonych od routera pokojach. 5GHz to bardzo duża wydajność lecz mniejszy skuteczny zasięg;
– pamiętaj że sygnał WiFi źle przenika przez ściany/stropy natomiast chętnie się od nich odbija;
– zawsze największą wydajność uzyskasz jeśli urządzenie (np. laptop) „widzi” bezpośrednio anteny WiFi routera (nie ma między nimi przeszkód). Dobra lokalizacja to taka wokół której jest jak najmniej przeszkód, np. na szafie lub uchwycie pod sufitem.
Jeśli masz możliwość podłączenia swoich urządzeń (komputer, telewizor) do routera za pomocą kabla – zrób to! Takie rozwiązanie odciąża pasmo WiFi a dodatkowo na kablu, jeśli Twój router i urządzenie mają porty gigabitowe, masz pełną wydajność łącza.
Kolejną bardzo istotną sprawą jest urządzenie (laptop, tablet, telefon) z którego korzystasz. Wydajność tego sprzętu ma istotny wpływ na jego prędkość działania zarówno we wszelkiego typu aplikacjach, jak i korzystaniu z Internetu. Jednak w większości przypadków najważniejszym elementem Twojej domowej sieci jest router WiFi i jego umiejscowienie.
JAK SAMODZIELNIE PRZEPROWADZIĆ TEST PRĘDKOŚCI ŁĄCZA

W dokumencie zdnajdującym się pod poniższym linkiem znajdują się informacje dotyczące przeprowadzania testów prędkości połączenia internetowego. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

PORTAL ABONENTA INFO-NET

Portal Abonenta INFO-NET jest narzędziem w postaci portalu internetowego dostępnego pod adresem https://portal.in.net.pl, służącym przede wszystkim do obsługi faktur w formie elektronicznej. Umożliwia on również Abonentom - między innymi - uzyskanie dostępu do informacji o Usługach świadczonych na ich rzecz oraz innych funkcjonalności. W miarę pojawiania się nowych możliwości technicznych Portal będzie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje.

Możliwość korzystania z Portalu Abonenta INFO-NET mają Abonenci którzy spełniają wszystkie poniższe warunki:

  • prawidłowo dokonali rejestracji Abonenta na stronie https://portal.in.net.pl lub w BOK Operatora;
  • ustawili poprawnie Hasło dostępu do Portalu zgodnie z instrukcjami otrzymanymi w procesie pierwszego logowania do Portalu;
  • zaakceptowali Regulamin Portalu;
  • zaakceptowali otrzymywanie faktur w formie elektronicznej;
  • wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych dla korzystania z Portalu, przede wszystkim w zakresie numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej.

W chwili obecnej Abonenci korzystający z Portalu Abonenta INFO-NET mają możliwość podglądu i pobierania faktur za świadczone na ich rzecz usługi, sprawdzenia stanu swoich rozliczeń i zarejestrowanych wpłat za usługi, a także podglądu swoich danych osobowych i kontaktowych. Za pomocą Portalu można również przesyłać wiadomości do Operatora usług.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat funkcjonalności Portalu Abonenta INFO-NET udzielą Państwu pracownicy Biura Obsługi klienta firmy INFO-NET.

Skip to content